Antrininkas
2.49 €

Antrininkas

The Double

Komiškas trileris „Antrininkas“ kviečia susitikti su bauginančia savo paties kopija

Ką pasakytumėte ir kaip jaustumėtės, jei vieną dieną atėję į darbą sutiktumėte savo antrininką? Tikslų jūsų fizinio kūno prototipą, kuris, nepaisant identiškos išvaizdos, yra gerokai pranašesnis. Antrininkas dirba, bendrauja bei flirtuoja žymiai sumaniau. Dvynys užgožia jus, stumia į šešėlį, kol galų gale jūs, originalas, prarandate savo tikrumą ir tampate tik blankia kopija, antrarūše savo paties iškamša.

Komiškas ir tuo pačiu dramatiškas trileris „Antrininkas“ („The Double“) į tokią problemą siūlo pažvelgti sarkastiškai. Režisierius Ričardas Ajodas (Richard Ayoade) ištraukia į dienos šviesą kiek primirštą Fiodoro Dostojevskio apysaką ir XIX amžiauje vykstančius įvykius perkelia į mūsų laikmetį, o pačią istoriją pagardina subtiliai parinktu garso takeliu, ryškiais personažais bei juoką ir gailestį vienu metu keliančiais dialogais.

Saimonas Džeimsas yra drovus, kolegų užguitas ir merginų ignoruojamas valstybės tarnautojas. Susigyvenęs su savo aplinka jis tampa beveik nepastebimas. Aplinkiniai tarsi nepamato, kad kontoroje atsiranda darbuotojas, kaip du vandens lašai panašus į jų kolegą. Nors išoriškai antrininkas yra identiškas Saimonui, tačiau kiek panaši išorė, tiek skiriasi jų charakteriai. Dvynys – pasitikintis savimi, apsukrus, patrauklus ir atsipalaidavęs. Palaipsniui jis perima pagrindinio personažo gyvenimą ir stumia Saimoną į vis didesnę neviltį.

Abu personažus, Saimoną ir jo antrininką suvaidinęs Džesis Eisenbergas (Jessy Eisenberg) įtikinamai susitvarkė su dvilypiu vaidmeniu. Žiūrovams jis gerai pažįstamas iš „Socialinio tinklapio“ (už vaidmenį šiame filme D. Eisenbergas buvo nominuotas „Oskarui“) ir „Apgaulės meistrų“. Greta jo pasirodo lenkų ir australų kilmės aktorė Mija Vasikovska (Mia Wasikowska), kurią prisimename iš filmo „Alisa stebuklų šalyje“, o aktyviausi kino žiūrovai ir iš paskutinio Džimo Džarmušo (Jim Jarmusch) filmo „Išgyvena tik mylintys“.

Kafkiškų atspalvių nestokojantis filmas negailestingai atveria mažo žmogaus baimes, jį gniuždantį pasaulį ir žaismingai gilinasi į subtilius asmenybės unikalumo klausimus. „Antrininkas“ nepateikia paprastų atsakymų ir tie, kurie nepasitenkins vien jo išore, nesunkiai ras gilesnių prasmių, „Antrininko“ veidrodyje galėdami įžiūrėti mūsų pačių atspindžius.